Pachnące pieczywem warsztaty w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS
Chcecie dowiedzieć się skąd bierze się mąka, jak upiec pachnące bułeczki, dlaczego praca piekarza wcale nie jest łatwa? Na warsztatach piekarniczych w Muzeum Handlu Wiślanego uczestnicy zapoznają się z ciekawostkami związanymi z piekarnictwem a także dowiedzą się, jakie cechy charakteryzują niektóre gatunki zbóż. Ponadto zrobią - przy użyciu specjalnego młynka - własną mąkę oraz upieką samodzielnie bułeczkę. Uwaga - będziemy przełamywać streotypy - może okazać się, że bułka nie musi być okrągła!
Integralną częścią warsztatów jest wystawa, której ideą przewodnią jest ukazanie przebiegającego przez Grudziądz szlaku wiślanego, jako traktu handlowego. Gdy bułeczki będą wyrastały i piekły się w piekarniczych piecach, uczestnicy zajęć wyruszą na pełną przygód wędrówkę po Muzeum Handlu Wiślanego; podczas spaceru przez trzy piętra wystawowe dowiedzą się, dlaczego rzeka Wisła była ważnym szlakiem handlowym dla Grudziądza, który wyrósł nad jej brzegiem. Stanowiska multimedialne uatrakcyjnią i pomogą przyswoić nowo nabytą wiedzę. Zapraszamy!
informacje i zapisy: tel. 56 46 590 63 w. 62;
warsztaty odbywają się od środy do niedzieli;
warsztaty odbywają się w Muzeum Handlu Wiślanego, ul. Spichrzowa 33-35;
odbiorcy: wszyscy
podczas warsztatów uczestnicy przygotowują wypieki będące produktem nieprzeznaczonym do spożycia.
cennik: bilet normalny: 20,00 zł; bilet ulgowy: 15,00 zł
Warsztaty pt. Rejs po Wiśle ze Złotą Kaczką i Bazyliszkiem - przeznaczone dla grup szkolnych, klas I-III SP
Wybierzemy się wspólnie w "rejs" po Wiśle wraz z legendarną Złotą Kaczką i Bazyliszkiem. Poznamy dawne sposoby podróżowania. Wypełnimy walizkę podróżnika, umieszczając w niej rzeczy niezbędne w podróży. Dowiemy się czym jest mapa, nauczymy się nią posługiwać i stworzymy na zajęciach własne mapy. Ahoj!
(zapisy i szczegóły - tel. 56 46 590 63 w. 62; cennik: 15,00 zł/os.).
Warsztaty pt. Cegły, wieże i rycerze - przeznaczone dla grup szkolnych, klas IV - VIII SP
Przeniesiemy się w czasie do średniowiecznego miasta wcielając się w jego mieszkańców. Poznamy historię i znaczenie cegły, spoglądając na gotyckie zabytki wokół nas. Poznamy ciekawostki związane z dawnym budownictwem i średniowiecznym życiem codziennym. Zagramy wspólnie w grę, która utrwali zdobytą podczas zajęć wiedzę.
(zapisy i szczegóły - tel. 56 46 590 63 w. 62; cennik: 15,00 zł/os.).