Konferencja naukowa Wielokulturowe dziedzictwo i współczesne wyzwania. Grudziądz jako miejskie i regionalne centrum oświatowo-akademickie od XIII do XXI w.
Idea zorganizowania konferencji Wielokulturowe dziedzictwo i współczesne wyzwania. Grudziądz jako miejskie i regionalne centrum oświatowo-akademickie od XIII do XXI w. wypływa z aktualnego stanu refleksji naukowej na ten temat. Konferencja będzie bazą do opracowania monografii szkolnictwa grudziądzkiego na przestrzeni od XIII do XXI w.
Organizatorzy opierają się na hipotezie, że Grudziądz na przestrzeni wieków odgrywał bardzo ważną rolę jako ośrodek oświatowy o funkcjach nie tylko miejskich, ale również regionalnych. Uczestnicy konferencji będą analizować, na ile wielokulturowe dziedzictwo oświatowo-akademickie Grudziądza jest lub powinno być inspiracją dla współczesnych wyzwań społeczno-gospodarczych miasta i regionu. W konferencji wezmą udział badacze z wielu ośrodków akademickich i naukowych w kraju, m.in. UMK w Toruniu, UG w Gdańsku, IPN w Łodzi.
Całkowity koszt przedsięwzięcia (brutto) – 59 839,95 zł
Kwota wsparcia - 44 000,00 zł
Finansowe środki własne Wnioskodawcy - 2 839,95 zł
Dotacje celowe z budżetu jednostek samorządu terytorialnego - 13 000,00 zł
Realizację przedsięwzięcia dofinansowano w ramach Krajowego Planu Odbudowy: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju.