Deklaracja dostępności
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej
strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://muzeum.grudziadz.pl/.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Brak podpisów do materiałów wideo.
Nadmierne koszty
Materiały wideo powstały bez napisów i obecnie koszty nagrań przekraczają budżet instytucji.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
- Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
- Dostępne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
- Serwis jest wyposażony w podstawowe mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: zmiana wielkości czcionki poprzez standardowe powiększanie w przeglądarce.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do:
MARIKA SZCZEPANOWSKA — mailowo edukacja@muzeum.grudziadz.pl
lub telefonicznie 564659063.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
ul. Wodna 3/5, 86-300 Grudziądz
Obiekty Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu są częściowo dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową – w Gmachu Głównym Muzeum dostępny jest parter obiektu, tutaj także działa dźwig platformowy, dzięki któremu osoby z trudnościami w poruszaniu się, starsze, niepełnosprawne, mogą skorzystać w wydarzeń odbywających się na piętrze Gmachu Głównego. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą wjechać na dziedziniec Muzeum, od strony ulicy Klasztornej (wózkiem lub samochodem), aby stąd dostać się na parter Gmachu Głównego. Ponadto – od strony ulicy Wodnej znajduje się parking z miejscem dla osób niepełnosprawnych.
Na parterze Gmachu Głównego Muzeum znajduje się ponadto toaleta przystosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
Osoby zainteresowane zwiedzaniem ekspozycji Muzeum w innych obiektach (Spichrze, Pałac Opatek) mogą zgłosić taką chęć – telefonicznie: 56 46 590 63 lub drogą elektroniczną: muzeum@muzeum.grudziadz.pl – na co najmniej pięć przed planowanym przybyciem do Muzeum.
Możliwy jest wstęp osoby niepełnosprawnej z psem asystującym i z psem przewodnikiem.
Sala koncertowa w Gmachu Głównym Muzeum jest wyposażona w system nagłaśniający wraz z pętlą indukcyjną. Co ważne system nagłaśniający obejmuje swoim zasięgiem nie tylko salę koncertową, ale również dwie boczne sale, co jest szczególnie ważne w przypadku koncertów i wydarzeń o szerszym zasięgu. Profesjonalny sprzęt nagłaśniający z pętlą indukcyjną poprawia jakość dźwięku dla osób z lekkim ubytkiem słuchu, jak i umożliwia korzystanie z oferty Muzeum użytkownikom aparatów słuchowych oraz implantów. Zadanie "Dostosowanie nagłośnienia sali wykładowo-koncertowej do potrzeb osób niepełnosprawnych" zrealizowano w ramach projektu "Turystyka Dostępna 1.0."
Pozostałe obiekty Muzeum nie są wyposażone w urządzania wspomagające słyszenie (pętla indukcyjna, system FM, system IR, system Bluetooth).
Budynki spichlerzy, Pałac Opatek nie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu poruszających się na wózku.
Na wystawie stałej „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939” dostępne są trakty dla osób niedowidzących oraz audio-przewodnik po wystawie.
Wystawa stała Muzeum Handlu Wiślanego na każdym poziomie spichlerza zapewnia dostęp do windy. Do niektórych obiektów przygotowano tyflografiki. Wystawa wyposażona jest w audioprzewodnik.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
W muzeum nie jest zatrudniony tłumacz języka migowego; po wcześniejszym umówieniu i zgłoszeniu mozliwa jest pomoc tłumacza z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.