W dniu 26 czerwca 2020 r. zapraszamy do grudziądzkiego Muzeum na koncert pt. POZNAJMY NASZE KORZENIE przygotowany przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne.
Wstęp na koncert obowiązuje na podstawie bezpłatnych wejściówek, które będzie można odebrać w kasie Muzeum w Gmachu Głównym w dniach 17-19 czerwca 2020 r. w godzinach otwarcia instytucji. O otrzymaniu bezpłatnej wejściówki decyduje kolejność zgłoszeń. Muzeum nie prowadzi rezerwacji wejściówek. Jedna wejściówka obowiązuje dla jednej osoby. Jednorazowo osoba odbierająca wejściówki może otrzymać max. 4 bezpłatne wejściówki.
Liczba miejsc ograniczona – koncert odbędzie się na muzealnym dziedzińcu – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pomiędzy słuchaczami.
26.06.2020, godz. 12.00 i 17.00
KONCERT Bielskiego Towarzystwa Muzycznego „POZNAJMY NASZE KORZENIE”
Koncert realizowany jest w ramach projektu pt. „Muzyka dla wszystkich - koncerty w szkołach wiejskich i dla wybranych środowisk na wsi i mieście” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna, uzyskał również dofinansowanie ze środków Marszałka Województwa Śląskiego.
WYKONAWCY:
Urszula Mizia - wiolonczela, słowo wstępne
Józef Broda - gajdy, okaryna, piszczałki, fujara sałaska, trombita, skrzypce, śpiew
Wojciech Golec - akordeon
Bielskie Towarzystwo Muzyczne przygotowało oryginalny program muzyczny, połączony z gawędą znanego artysty ludowego Józefa Brody, który zaprezentuje instrumenty ludowe wykonując utwory na unikalnych instrumentach, takich jak: trombita, okaryna, słomka, drumla, fujarki i gajdy.
W programie wykorzystane zostaną oryginalne utwory muzyki ludowej i autorskie kompozycje współczesnego artysty, Wojciech Golca, który poza oryginalnymi kompozycjami akordeonowymi zaprezentuje adaptacje muzyki ludowej i łączenie gatunków takich jak: muzyka współczesna, eksperymentalna i jazz.
W koncercie wystąpi również Urszula Mizia, wiolonczelistka, która łączy działalność koncertową w kraju i poza granicami z pracą naukowo-dydaktyczną w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego.
W związku z setną rocznicą wybuchu Powstań Śląskich w programie nie zabraknie melodii śpiewanych w tamtym czasie.