Zapraszamy na otwarte spotkanie poświęcone polskiej sztuce ludowej - na grudziądzkim Rynku - w ramach POLISH CULTURE TRIP, czyli Mobilnego Instytutu Kultury, który gości w Grudziądzu do 21 lipca.
Kolorowe wycinanki, barwne ludowe stroje, ceramika, obrazy na szkle i rzeźby - czyli wszystko, co w tradycyjnej kulturze Polski najlepsze!
O sztuce ludowej - nie mniej barwnie - postara się opowiedzieć etnograf i historyk sztuki z Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu - Łukasz Ciemiński.
Zapraszamy we wtorek - 16 lipca od godz. 12.00 do 14.00 oraz w czwartek - 18 lipca od godz. 15.00 do 18.00!
Wstęp wolny!
Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilny Instytut Kultury. Mobilny Instytut Kultury ma wiele możliwości ekspozycyjnych oraz funkcjonalności, stąd w jego wnętrzu zmieści się naprawdę dużo kultury.
MIK to z jednej strony galeria, scena, mini kino, ale i doskonałe miejsce na spotkania i warsztaty. Stąd projekt Polish Culture Trip wypełnią treści prawdziwie wartościowe, na wskroś kulturalne i artystyczne. W minionych latach MIK przyjmowany był z otwartymi ramionami wszędzie tam, dokąd przybył, a dzięki prezentowanej wewnątrz jakości chętnie będzie ponownie widziany w centrach światowych miast. Piękne podróże do Kopenhaskiej Ambasady RP, Instytutu Polskiego w Brukseli, Miasta Gdańsk czy kreatywnej Łodzi w tym roku nabiorą na mocy i sprowokują kilka nowych kierunków do małych, średnich i dużych miast.
Prezentacje w MIKu odbywają się zawsze w istotnym kontekście a tym, w tym roku jest to kontynuacja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd w projekcie Polish Culture Trip pomysł, aby zawrzeć wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich stu lat, które wyrażają się za pośrednictwem designu, malarstwa, muzyki i plakatu.
Projektanci eksponowani w Mobilny Instytut Kultury:
Fabryka Porcelany AS Ćmielów FAMEG Nowy model 366 Concept - Retro Furniture Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Manufaktura w Bolesławcu zieta prozessdesign Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu Aurelia Buczek Anna Meronk Kuźnia Skały LATALAdesign Marta Zep Anna Rulecka Karolina Merska
Produkcja i realizacja: MiastoHolizm Stowarzyszenie
Kierownictwo artystyczne: Monika Petryczko
Kurator wystawy designu: Magdalena Kalisz
Kurator wystawy plakatu: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta