Wielkimi krokami zbliżają się wakacje… Czas odpoczynku od nauki, czasami od pracy, ale nie od artystyczno-edukacyjnych wrażeń w naszym Muzeum! Zapraszamy odbiorców indywidualnych do udziału w wakacyjnych warsztatach muzealnych, wszystkie środy lipca, zawsze o godz. 10.00, zawsze wstęp bezpłatny!
Na zajęcia obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18
4.07.2018 – Wakacje w Muzeum
Morska wyprawa
Warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają przestrzenny obrazek o tematyce morskiej.
11.07.2018 – Wakacje w Muzeum
Abstr-AKCJA! Od Pollocka do Pituły
Sztuka abstrakcyjna może być niezwykle inspirująca – pobudza myślenie twórcze i pozwala rozwijać wyobraźnię, powstaje wszakże przez wykluczenie jakichkolwiek form określających przedmioty i przestrzeń. Geometryczne wzory, punkty, linie czy kolorowe plamy, zakomponowane pozornie w chaotyczny sposób, tworzą w rzeczywistości niezwykły porządek – to główne elementy abstrakcjonizmu w malarstwie.
Warsztaty składać się będą z dwóch części. W pierwszej uczestnicy zwiedzą wystawę czasową „Transformacje. Malarstwo Krzysztofa Pituły”, na której zobaczą kilka odmian abstrakcjonizmu. Wspólnie porozmawiamy o tym, co nam się podoba w sztuce abstrakcyjnej, co nas w niej fascynuje, niepokoi... Poznamy także innych przedstawicieli tego niezwykłego nurtu. W drugiej części zajęć, która będzie miała miejsce na muzealnym dziedzińcu, inspirując się obrazami artystów, wykonamy swoje własne abstrakcje – chlapiąc farbami bezpośrednio na kartkę papieru, bądź też układając geometryczne kompozycje z przygotowanych elementów.
18.07.2018 – Wakacje w Muzeum
Morski wisiorek
Zajęcia odbędą się na dziedzińcu Muzeum, w „towarzystwie” modelu średniowiecznej kogi – najpopularniejszego środka transportu wodnego w miastach europejskich w średniowieczu. Na wstępie zajęć uczestnicy zapoznają się z ciekawą historią statku, jego budową oraz ciekawostkami, spacerując po jego pokładzie.
W dalszej części zajęć każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie ozdobić gipsowy medalion, który zawieszony na sznureczku może być ładną ozdobą i pamiątką z „zamorskich podróży”. Do ozdobienia będzie można wykorzystać kolorowe farbki, muszelki, cekiny, koraliki, a nawet przyprawy, które przywożone kogą ze wschodu były szczególnie cennym produktem.
25.07.2018 – Wakacje w Muzeum
warsztaty tkackie