Sobota w muzeum - warsztaty rodzinne
Sobotnie spotkania w Muzeum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zajęcia te to możliwość wspólnej zabawy dla wszystkich członków rodziny, bez względu na wiek. Zajęcia płatne wg obowiązującego cennika.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy - tel. 56 46 590 63 w.18
01.04.2023, godz. 10.00
Sobota w Muzeum – warsztaty rodzinne – „Skorupkowa mozaika – zdobienie pudełka”
Odbiorcy: od 5 roku życia
Skorupki jajek posłużą nam do wyczarowania pięknej mozaiki, którą okleimy wielkanocne pudełko na łakocie lub inne skarby; zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: 15,00 zł/os.
W sobotę, 22 kwietnia 2023 r. o godzinie 10.00 zapraszamy do udziału w warsztatach edukacyjnych „Ślady na papierze”; warsztaty przygotowane w ramach projektu „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Podczas warsztatów wykaligrafujemy piórem stylizowany dokument, który ozdobi odcisk pieczęci z historycznymi symbolami patriotycznymi. Będzie to doskonała okazja do przybliżenia uczestnikom spotkania małych przedmiotów codziennego użytku, które miały wielkie znaczenie dla tworzącej się wówczas historii Powstania Styczniowego.
- odbiorcy: dzieci od 8 r.ż. i dorośli;
- obowiązują zapisy: tel. 56 46 590 63 wew. 18
- miejsce zajęć: Muzeum w Grudziądzu, ul. Spichrzowa 17;
- wstęp bezpłatny.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Dofinansowano ze środków Gminy-Miasto Grudziądz.
27 maja 2023, godz. 12.00, zbiórka na Błoniach Nadwiślańskich przy Flisaku
Wycieczka grudziądzkimi śladami Powstania Styczniowego
Wycieczka z historykiem, Mariuszem Żebrowskim, przybliżająca cmentarz garnizonowy jako miejsce pochówku grudziądzkich powstańców oraz znaczenie dla Powstania Styczniowego grudziądzkiej Cytadeli. Istnieje możliwość skorzystania z dojazdu podstawionym na Błoniach Nadwiślańskich autobusem – ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: tel. 56 46 590 63 wew. 18. W przypadku dojazdu własnego zbiórka pod koszarami na ul. Jagiellończyka ok. godz. 12.20.
wstęp bepłatny;
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Dofinansowano ze środków Gminy-Miasto Grudziądz.
Podczas wydarzeń od 23 marca do 27 maja zaplanowana została dystrybucja bezpłatnego katalogu „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”.
Dofinansowano ze środków Gminy-Miasto Grudziądz
17.06.2023, godz. 11.00
Dzień Gotyku Ceglanego,
„Poliptyk Grudziądzki, czyli gotycka opowieść o pewnym dramacie” – wykład Łukasza Ciemińskiego. Spotkanie poświęcone historii i ikonografii Poliptyku Grudziądzkiego. Wraz z historykiem sztuki Łukaszem Ciemińskim przyjrzymy się wszystkim kwaterom średniowiecznego dzieła, będącego malarską opowieścią o dziejach zbawienia.
Muzeum Handlu Wiślanego, wstęp wolny
17.06.2023, godz. 12.30
Dzień Gotyku Ceglanego
„Z jednej gliny ulepione – gotyk ceglany nad Bałtykiem” – wykład Pawła Urbanowskiego o architekturze gotyckiej państw basenu Morza Bałtyckiego. Rola związków kupieckich w rozwoju cywilizacyjnym tej części Europy jest znacząca a „towarem eksportowym”, którego walory podziwiamy do dziś jest charakterystyczna odmiana gotyku – gotyk ceglany. Wykorzystywany w dziełach architektury sakralnej, ale także w mieszczańskich kamienicach i budynkach użyteczności publicznej stał się znakiem rozpoznawczym nadbałtyckich miast tworząc wyjątkowy kulturowy krajobraz.
Muzeum Handlu Wiślanego, wstęp wolny
Sobotnie spotkanie warsztatowe dla dzieci i dorosłych z okazji nadejścia lata – lampiony na balkony
TERMIN: 24.06.2023, godz. 10.00
Z czym kojarzą się Wam ciepłe, letnie wieczory? Nam między innymi z rozświetlonym lampkami lub świecami balkonem czy tarasem, na którym odpoczywamy po całym dniu wyzwań i atrakcji… Dlatego (w myśl naszej zasady „lepiej zrobić, niż kupić”) na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu kreatywnym stworzymy lampiony z drewnianych patyczków i grubego sznurka. Przekonajcie się, że nie wszystko, co wydaje się trudne jest takie w rzeczywistości, a satysfakcja jaką daje twórcze spędzanie wolnego czasu jest nie do przebicia. To jak? Przywitacie z nami lato?
Na warsztaty zapraszamy dorosłych i dzieci od 7 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma.
Uwaga! Na sobotnie spotkania warsztatowe zapraszamy nie tylko dorosłych z dziećmi. Może w nich wziąć udział każdy, kto lubi prace kreatywne :)
Zapisy: 56 46 590 63 wew. 18, wstęp: 15 zł/os.
- Przejdź do - strona Poprzednia
- Przejdź do - strona Następna
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Wypowiedz się na stronie Kontakt