Sobota w muzeum - warsztaty rodzinne
Sobotnie spotkania w Muzeum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zajęcia te to możliwość wspólnej zabawy dla wszystkich członków rodziny, bez względu na wiek. Zajęcia płatne wg obowiązującego cennika.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy - tel. 56 46 590 63 w.18
21.10.2023, godz. 10.00
Sobotnie warsztaty rodzinne z okazji Międzynarodowego Dnia Archeologii; podczas zajęć uczestnicy wykonywać będą pierścionki lub wisiorki z drutu, w nawiązaniu do wystawy archeologicznej „Biżuteria średniowieczna z Gruczna”; zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18; cennik: 15,00 zł/os.
Wydarzenie w ramach projektu Instytutu Archeologii UMK w Toruniu oraz Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Program Ochrona Zabytków Archeologicznych, pt. „Wczesnośredniowieczne cmentarzysko szkieletowe w Grucznie na pomorzu Wschodnim – badania XIX-XX wiek”.
25.11.2023, godz. 10.00
Sobota w Muzeum – rodzinne warsztaty adwentowe
Kto pamięta wszystkie kalendarze, które zrobiliśmy dotychczas podczas warsztatów adwentowych w Muzeum? I wcale nie jest to pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi, ponieważ są wśród Was osoby, które tę ostatnią sobotę listopada już od kilku lat spędzają z nami, wytrwale wycinając, składając oraz klejąc paczuszki na zadania i słodycze, które jak nic innego uprzyjemniają odliczanie do tego najbardziej magicznego czasu w roku. Śmiało można napisać, że udział w naszych warsztatach to obowiązkowy punkt na liście przedświątecznych „umilaczy” dla każdego, kto kocha Boże Narodzenie. Jak będzie wyglądał kalendarz w tym roku? Wpadnijcie i przekonajcie się sami.
Uwaga! Kalendarze robimy od 2 do 3 godzin, dlatego zarezerwujcie sobie więcej czasu, zabierzcie ze sobą picie i przekąski, a przede wszystkim uzbrójcie się w cierpliwość, bo przygotowanie 24 paczuszek to nie lada wyzwanie ;)
Zapisy: 56 46 590 63 wew. 18, wstęp: 15 zł/os.
Sobota w Muzeum - rodzinne warsztaty przedświąteczne:
02.12.23 r., godz.10.00
Bombka na choinkę
Duża i piękna bombka ze styropianu, ozdobiona własnoręcznie przez uczestników warsztatów, będzie główną bohaterką na choinkowej gałązce. Połączymy różne techniki zdobienia, aby wyczarować jak najpiękniejszą – będzie malowanie, naklejanie, a także technika decoupage. Użyjemy cekinów, wstążek, farbek witrażowych i pięknych motywów świątecznych, by każdy znalazł coś dla siebie i stworzył niepowtarzalną ozdobę; zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: 15,00 zł/os.
9.12.2023, godz. 10.00
Bożonarodzeniowe spotkanie warsztatowe dla dzieci i dorosłych – ludziki na choinkę
Jak wyglądała choinka Waszego dzieciństwa? Pamiętacie srebrzystą lametę, kolorowe lampki w kształcie świeczek albo przepiękne bombki muchomorki, które rok temu zaliczyły swój wielki powrót i już w listopadzie były praktycznie nie do zdobycia? Na kolejnych warsztatach bożonarodzeniowych spróbujemy odtworzyć jedną z takich ozdób z przeszłości, czyli niegdyś bardzo popularne ludziki na choinkę. Urocze mikołajki, kolorowe skrzaty, pszczółki, a może kominiarze w kapeluszach? Które z nich mieliście w domach? Jeżeli z sentymentem wspominacie „dawne czasy”, lubicie zabawy kreatywne albo po prostu macie dość sztampowych ozdób choinkowych i chcecie coś zmienić, ale nie macie pomysłu to propozycja idealna dla Was. Na warsztaty zapraszamy dorosłych i dzieci od 6 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma.
Uwaga! Na sobotnie spotkania warsztatowe zapraszamy nie tylko dorosłych z dziećmi. Może w nich wziąć udział każdy, kto lubi prace kreatywne; zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: wstęp wolny z okazji Jarmarku Świętego Mikołaja
16.12.2023, godz. 10.00
Sobota w Muzeum – warsztaty rodzinne "Malowana filiżanka" do wystawy „Kawa czy herbata”; podczas warsztatów uczestnicy poprzez własne zdobienia stworzą niepowtarzalne filiżanki; Czas Bożego Narodzenia to przede wszystkim magiczne spotkania przy stole, przy świątecznych pysznościach oraz filiżance świątecznej kawy lub herbaty… To idealna okazja, by zaprosić Was na warsztaty, które połączą trochę wiedzy i ciekawostek o kulturze picia tych najpopularniejszych napojów na świecie z własnoręcznym ozdobieniem filiżanki, która będzie mogła wypełnić się podczas Świąt aromatycznym napojem.
Podczas spotkania zwiedzimy wystawę „Kawa czy herbata. Archeologiczne świadectwa konsumpcji w dawnym Gdańsku” i zainspirowani akcesoriami herbacianymi, przy pomocy farbek do porcelany, wyczarujemy na filiżance piękne wzory własnego pomysłu.
zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: 15,00 zł/os.
- Przejdź do - strona Poprzednia
- Przejdź do - strona Następna
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Wypowiedz się na stronie Kontakt